Cviky, ktoré som vyskúšal

Ako sa ti páči článok?
[Celkom hlasovalo: 0 Priemer: 0]

Obsah článku

Uvediem tu zoznam cvikov, resp. článkov, ktoré sa zaoberajú bolesťami chrbtice, liečbou hernie, nejaké rady a tipy:

 

Cviky:

http://www.spine-health.com/wellness/exercise/exercise-sciatica-a-herniated-disc

http://www.svetvomne.sk/index.php?com=content&mod=db&task=show&id=2619

https://www.google.sk/search?q=Lumbar+Spine+Exercise&espv=210&es_sm=122&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=p-nTUt6vNOSBywPWzoDADg&ved=0CEgQsAQ#imgdii=_

Joga ako prostriedok na zvýšenie pohyblivosti:

 

Ďalšie skúsenosti som popísal v samostatných článkoch tu na webe:

cvičím najmä tieto cviky: McKenzieho metóda a SM-systém

 

Články:

Operácie chrbtice, ktoré sa vykonávajú v Ružomberku, sú podľa všetkého veľmi úspešné. A to pod vedením prednostu neurochirurgickej kliniky MUDr. Petra Durného. Prečítajte si viac:

http://zivot.azet.sk/clanok/11155/najmodernejsiu-operacie-chrbtice-na-svete-robia-v-ruzomberku

 

Video – prednáška (rok 2010) týkajúca sa operácií platničiek, ktorú vedie uznávaný odborník z Neurochirurgickej kliniky v Košiciach prof. MUDr. Igor Šulla, DrSc., pozrite si ju na odkaze:

http://www.hodinavedy.sk/index.php?p=&t=a&xp=1&Data_Id=125&MId=&Lev=&Ind=7&P=index

 

Absolútna novinka v mini-invazívnych operáciách platničiek v Bardejove, metóda DISC-FX, MUDr. Robert Rapčan, tlačová správa vo WORD dokumente – stiahnete si ju do PC kliknutím na tento odkaz:

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0CEAQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.nsp-bardejov.sk%2Ffiles%2Fts_zbavte-sa-chronickej-bolesti-za-niekolko-minut_europainclinics.doc&ei=tfFIVO7hOILC7AbRwIG4Bw&usg=AFQjCNEjGYhEGC1P6WMzXVkEtUqm9KsNQg&bvm=bv.77880786,d.ZWU

http://www.pluska.sk/izdravie/liecba/ucinna-operacia-platnicky-po-hodinovom-zakroku-odidete-domov-po-vlastnych.html

 

3 komentáre k “Cviky, ktoré som vyskúšal”

  • Zdravím, ja ho cvičievam bežne. Na začiatku ma tieto cviky (1-2) riadne boleli, preto som to nerobil na silu, postupne som sa dopracoval k tomu, že ich zvládam (takmer úplne) bez bolesti. Dôležitá je hlavne technika cviku v popise!

   Odpovedať
   • Ktoré cviky su vhodne po operacii platnicky L5/S1 operovali ma 5.03 2019 budu cca dva tyzdne momentálne po operácii respektíve kolko dní po operacii su cviky vhodné ked vstanem prejdem ale nevydzim dlho stat ako tomu zabranit na rehablitaciu nemozem kedze nevydzim dlho stáť iba si pochodim a len po byte prejdem na wc a len pomocou osoby nemozem este ani sedet dlho stáť.

    Odpovedať

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.