Pomôcky pre redukciu bolesti chrbta a platničky

Ako sa ti páči článok?
[Celkom hlasovalo: 1 Priemer: 5]

Obsah článku

Rôzne pomôcky a prístroje na zmiernenie bolesti chrbta a jeho relaxáciu

BioBeam 940 - moderný vysoko účinný systém svetelnej terapie určený pre bezbolestnú liečbu pohybového aparátu bez vedľajších alebo negatívnych účinkov

BioBeam 940 využíva vlastnú, patentovo chránenú technológiu liečebných vlastností infračerveného lúča jednej vlnovej dĺžky 940 nm, ktorá je účinná pri liečbe pohybového aparátu. BioBeam 940 má výrazný analgetický, protizápalový a hojivý (biostimulačný) efekt, čo výrazne znižuje počet lekárskych zákrokov, množstvo užívaných liekov as tým spojené odbúranie ich vedľajších a nežiaducich účinkov.

BioBeam 940 je nízkovýkonové úzkopásmový zdravotnícky prístroj využívajúci infračerveného svetla k zmierňovaniu chronickej bolesti spojené so všetkými typmi artritídy, ako je osteoartritída, reumatická a reumatoidná artritída či dnavá artritída, bolesti malých kĺbov a na liečbu porúch mäkkých tkanív, napríklad zápalu šľachy.

Môže byť použitý ako alternatíva k farmaceutickým prípravkom a fyzioterapii alebo v spojení s nimi. Je účinným fototerapeutickými prostriedkom na zmiernenie bolesti. Iné fototerapeutické metódy sú veľmi nákladné a často vyžadujú klinickú aplikáciu. Ľahký, prenosný a cenovo dostupný Biobeam 940 je vhodný aj pre domáce použitie. BioBeam 940 poskytuje rýchlu úľavu od akútnych, chronických, kĺbových a reumatických ťažkostí.

Fototerapia je oblasť medicíny, kde sú pacienti liečení svetelnými lúčmi

. Niekedy sa pri fototerapiu využíva slnečné svetlo. Svetelný zdroj BioBeam 940, ktorý má zvláštne liečebné vlastnosti, je príkladom svetelného zdroja, ktorý sa v prírode nevyskytuje. BioBeam 940 používa úzkopásmové infračervené svetlo na zmierňovanie príznačných bolesti kĺbov pri reumatických a artritických stavoch, napríklad bolesti chrbta či kolena. Fototerapie bola použitá v mnohých klinických aplikáciách a pokusoch. Vyvoláva v zásade tri typy interakcie tkaniva: fotochemické účinky, fototermálna účinky a fotomechanické a fotoionizační účinky. Keď je na tkanivá aplikované svetlo, dôjde k istým pozitívnym biologickým zmenám, a v takom prípade telo pozitívne reaguje zmiernením chronickej bolesti spojené s reumatickou a reumatoidnou artritídou malých kĺbov as poruchami mäkkých tkanív, napríklad zápalom šľachy.

BioBeam 940 využíva nízkoenergetické úzkopásmové infračervené svetlo, ktoré je absolútne bezpečné, neprodukuje teplo, nemá vedľajšie účinky ani pri dlhodobom používaní.

Je neinvazívna, nemá žiadne kontraindikácie, pokiaľ ide o užívanie liekov alebo fyzioterapiu.

Fit lopty

Fitness lopta je vhodná na cvičenie, sedenie a pre aktívnu relaxáciu odporúča sa pre všetky vekové kategórie. Cvičenie na lopte pozitívne ovplyvňuje fyzickú kondíciu, pomáha pri redukcii telesných tuku.

Loptu má svoje využitie aj do kancelárskych priestorov: sedenie na gymnastickej lopte, pri práci s počítačom, napomáha dosiahnutie správnej polohy tela. Masážny výstupky na lopte stimulujú krvný obeh, reflexné zóny a podporujú lymfatický systém.

Systém ANTI-BURST - v prípade prepichnutie alebo pretlaku lopty dochádza k pomalému uvoľňovaniu vzduchu. Elastický Materiál, vysokej kvality zaručuje dlhú životnosť lopty. á

Masážny valec

Masážne valce sú veľmi obľúbenou tréningovú pomôckou pre rehabilitačné, relaxačné a posilňovacie cvičenia. Pomáhajú pri regenerácii po športových výkonoch a tiež so zlepšovaním stability, flexibility a sily. Pravidelným používaním dosiahnete lepšieho uvoľnenie svalov a fasciou (svalových povázek). Masážny valce majú mnohostranné použitie, možno ich využiť pre celý rad cvikov. Cviky sú jednoduché, intuitívne a nie príliš náročné na miesto. S valcom možno preto cvičiť pRakticky kdekoľvek a kedykoľvek.

pomáha rýchlejšej regenerácii natiahnutých svalov po tréningu vhodný doplnok k pravidelným masážam a ďalším regeneračným technikám mnohostranné využitie obrovská variabilita cvikov

Joga valec

Je vhodný najmä na jógu a pilates, kde pomocou cvikov s vlastnou hmotnosťou napomáha spevňovať svalstvo. Okrem spevňovania svalstva vnútorného i vonkajšieho zároveň slúži aj ako balančná pomôcka pre rozvoj telesnej stability.


Vďaka svojej jednoduchosti a prakticky aj nezničiteľnosti ponúka joga valec takmer nekonečné množstvo cvikov. Valec Evar Big je vhodný pre mužov aj ženy každého veku a každej telesnej kondície. Je vhodný aj pre deti, ktoré rady skúšajú svoju rovnováhu pomocou hier. Prínos má rovnako pre seniorov a tehotné ženy, ktorým uľahčuje cvičenie a môžu tak robiť aj cviky, ktoré by pre nich bez joga válca boli príliš ťažké.

Balančná podložka

Obľúbená balančné pomôcka v tvare pologule vám pomôže nielen cvičiť rovnováhu, ale tiež s ňou posilníte hlboké svaly, ktoré sú dôležité pre správne držanie tela. Pomôcka je doplnená o dve praktické madlá, vďaka ktorým bude váš tréning komplexný. K posilňovaniu nôh a chrbta tak môžete pripojiť aj cviky určené pre posilnenie paží.

| obojstranná balančné plocha na rehabilitačné aj posilňovacie cvičenia | protišmykový povrch so stimulačnými hrbolčekami | maximálne zaťaženie: 120 kg | priemer: 59 cm, maximálna výška: 21 cm | ručná pumpička je súčasťou balenia