kde sa dočítať o liečbe bolesti chrbta viac

Ako sa ti páči článok?
[Celkom hlasovalo: 0 Priemer: 0]

Obsah článku

Kde sa o dozvedieť viac o liečbe bolesti chrbta - literatúra, knihy

Osteochondróza pre profesionálneho pacienta od ukrajinského experta na vertebrológiu (veda o chrbtici) Prof. Danilova.

Obsah knihy: Osteochondróza pro profesionálního pacienta
Máte před sebou unikátní knihu, která nemá obdoby! Je to lékařský bestseller, ve kterém jsou poutavou formou předloženy jednak základní pojmy z anatomie páteře, ale také se dozvíte o jednotlivých etapách rozvoje osteochondrózy a o nejnovějších vědeckých poznatcích v oblasti obnovy (regenerace) poškozené meziobratlové ploténky metodou vertebrorevitologie.

Kniha obsahuje mnoho praktických příkladů s výsledky doloženými prostřednictvím snímků z magnetické rezonance, obrázků i fotografií, a to včetně těch, které zachycují, jak se na páteři odrážejí aplikace různých léčebných metod po delším časovém období. V knize jsou zdokumentovány mimořádné výsledky léčby, kdy byl odstraněn výhřez meziobratlové ploténky bez nutností operace. Je zde také popsán a snímky doložen MRI bezprecedentní případ, kdy bylo dosaženo úplné obnovy ploténky, která byla před tím operativně odstraněna.

Kniha je napsána poutavým a živým způsobem a je doplněna příklady ze života i různými exkluzivními poznatky jak z oblasti medicíny, z oblasti exaktních věd (fyziky, geometrie, hydrauliky, akustiky, atd.), tak i z oblasti mezilidských vztahů. Publikace je mimořádně zajímavá jak pro odborníky působící v této oblasti, tak i pro běžného čtenáře. Je to kniha, kterou by měl mít po ruce každý, komu není lhostejné vlastní zdraví a zdraví jeho blízkých.

Bolesti chrbta: mýty a realita

Kniha Bolesti chrbta: mýty a realita je projektom v súčasnej dobe unikátnom okrem iného aj preto, že sa na jej vydanie finančne neposílel žiadny výrobca liekov alebo zdravotníckej techniky. Vďaka tomu sa podarilo vytvoriť publikáciu úplne "ekologickú", slúžiaci výlučne na prospech samotných pacientov. Autori zdôrazňujú nutnosť porozumenia bolesti čoby dôležitému ochrannému mechanizmu a varujú pred nadbytočným užívaním analgetík a ich nežiaducimi účinkami.

Výrok slávneho lekára A. Huxleyom: "Lekárska veda dosiahla taký pokrok, že nikto na svete už nie je zdravý", je aj mottom knihy venované bolestiam chrbta v komplexnom psychosomatickom prístupe. Na príklade jednej z najčastejších zdravotných ťažkostí autori upozorňujú na všeobecný problém a fatálne dôsledky, ktorý prináša Mechanistické-biologická a inštrumentálne orientácia súčasnej vedeckej medicíny. Tá, hoci pracuje s ľuďmi, dnes vykonáva medicínu skôr "na ľuďoch", pričom úplne ignoruje skutočnosť, že i pacient je človekom, žijúcim svoj život v prirodzenom svete. Tento úplne demotivujúci spôsob medicínskej praxe potom len vytvára živnú pôdu pre dravé presadzovanie záujmov medicínsko-farmaceutického komplexu a prispieva tak k hlbokej kríze systému zdravotníctva. Okrem časti teoretickej, venovanej prevencii, včasnej diagnostike a liečbe, publikácia obsahuje aj odporúčania konkrétnych pohybových programov, kompenzačných cvikov a úpravy životného štýlu.

Do ordinácií prichádza denne viac ako osemdesiat percent pacientov s bolesťami chrbta, ktorých príčinu sa nepodarí objasniť ani tými najmodernejšími prostriedkami lekárskej techniky. Rovnako tak zložitá a neúspešná je potom aj následná liečba. Na ich vzniku sa totiž podieľa rad faktorov ústiacich do chronického preťaženia možností organizmu, stresu, ktorého synonymom je aj sedavý životný štýl, nedostatok aktívnej regenerácie, prípadne nadváha. Východiskom z týchto ťažkostí potom v drvivej väčšine prípadov nie je užívanie liekov a opakované návštevy lekárskych špecialistov, ale práve komplexný psychosomatický prístup objasňujúce skutočné príčiny ťažkostí, motivujúce pacientov k využitiu vlastných zdrojov ak aktívnemu prístupu v starostlivosti o vlastné zdravie.

Počet strán: 232

Liečba bolesti chrbta

Obsah knihy: Liečba bolesti chrbta

Trpíte opakujúcimi sa bolesťami chrbta, krčnej chrbtice či ramien? Musíte sa o svoj chrbát špeciálne starať? Obmedzuje vás bolesť chrbta v každodennom živote? Ak áno, možno aj vy trpíte syndrómom napätej myozitídy. To sa však dá zmeniť.

Priekopnícky výskum v tejto oblasti, ktorý viedol americký lekár John E. Sarno, mnohým pacientom efektívne pomohol prekonať ich ťažkosti s chrbtom. Vo svetovom bestselleri Liečba bolesti chrbta vás Dr. Sarno naučí, ako rozpoznať stres a iné psychologické faktory spôsobujúce bolesti chrbta a popíše, ako sa uzdraviť vlastnými silami – bez liekov, operácie, či cvičenia.

Zistíte: • prečo úspešní a vnútorne motivovaní ľudia majú vyššie riziko vzniku bolesti chrbta, • že úzkosti a potlačovaný hnev spúšťajú svalové kŕče, • prečo doposiaľ mnohí ľudia akceptujú bolesti chrbta ako nevyhnutnú a nezvratnú súčasť života.

Pomocou anamnéz a výsledkov hĺbkového výskumu mysle a tela vás Liečba bolesti chrbta naučí rozoznať korene syndrómu napätej myozitídy, spracovať spojitosti mentálnej a fyzickej bolesti a okamžite naštartovať proces liečenia.

Kniha: Skoncuj s bolesťami chrbta za 6 týždňov

Obsah knihy: Skoncuj s bolesťami chrbta za 6 týždňov

Skoncuj s bolesťami chrbta za 6 týždňov

Ochabnuté svalstvo, jeho nedostatočná pružnosť a nesprávne držanie tela sú častými príčinami bolestí chrbta. Táto praktická príručka prináša 6-týždňový program na posilňovanie, naťahovanie a spružnenie chrbta pomocou každodenného jednoduchého 20-minútového cvičenia bez rizika zranenia. Progresívne tréningy prispôsobené individuálnemu telesnému stavu účinne spevňujú chrbtové svalstvo, budete vďaka nim pohyblivejší, osvojíte si dôležité návyky a správne držanie tela a naučíte sa jednoduché cviky, pomocou ktorých si okamžite zmiernite bolesti a svalové napätie.

týždne 1. Ovládnete svoj chrbát 2. Spevníte si chrbtové svalstvo 3. Vystriete hornú časť chrbta a spevníte si bedrové svaly 4. Intenzívne posilníte bedrové svaly 5. Spevníte si brušné a bedrové svaly 6. Zacvičíte si s elastickým pásom a tyčou + osvojíte si rýchle cvičenia proti bolesti

Kniha Pilates - príručka

Obsah knihy: Pilates - Príručka

Táto kniha uvádza začiatočníka na správnu cestu a ponúka zrozumiteľný úvod do tohto obľúbeného cvičenia s jednoduchými návodmi a fotografiami v piatich prehľadne členených oddieloch: -základy -centrum sily -chrbát -posilňovanie končatín -cvičebný program