Krátky poučný príbeh ako zdravotná stolička nie vždy pomôže chorej platničke

Ako sa ti páči článok?
[Celkom hlasovalo: 0 Priemer: 0]

Tak som si kedysi kúpil zdravotnú stoličku pre sedenie bez bolesti chrbtice, s takým tým výkyvným sedákom na pružine. Po vlastnej veľmi nepríjemnej skúsenosti s vyskočenou platničkou a s viac ako 3 rokmi bojovania s ňou som si hovoril, že pre svoj chrbát niečo urobím. No a začal som ju používať hneď, pretože pri svojej práci sedím pri pracovnom stole, najčastejšie kvôli PC.

Bolesť chrbta vie vždy poriadne potrápiť….

Stolička v reklame sľubovala, že predchádza skolióze chrbtice, uvoľňuje stuhnutú krčnú chrbticu, odstráni bolesť v driekovej chrbtici, spevní chrbtové a brušné svaly, zníži tlak na medzistavcové platničky a kopec iných zdravotných výhod. Tieto pozitíva ma nakopli, už len kvôli tomu, že budem zdravo sedieť. Nakoľko mi hlavne sedenie robí najväčšie problémy, tak zároveň zabijem jednou ranou dve muchy, keďže budem súčasne posilňovať aj chrbát (+ spevnenie ostatných častí chrbta).

No a tak som povinne (=práca) sedel v podstate v kuse celé 2 týždne – vlastne celkovo celú zimu – na zdravotnej stoličke a keďže vonku bolo ďaleko cez -10°C, vytešoval som sa ako zdravo sedím a cvičím zároveň svoje chrbtové svaly. A čo sa to nestalo, zrazu po 2 týždňoch ukrutná bolesť starej známej platničky, k tomu ešte silné vyžarovanie do oboch nôh, hlavne po kolená. A bum! Všetko je naspäť, problém chodiť, nie to ešte sedieť. Zrazu sa mi všetky myšlienky vrátili späť v čase. Podchytil som to dúfam včas a hneď som nasadil kúru… Tak sa snáď dám do poriadku.

Aké však z tohto plynie ponaučenie? Neseďte na stoličke v jednom kuse ako prikovaní ani keď je vonku mínus alebo máte pocit, že možno takto cvičíte chrbtové svaly. Aspoň u mňa to tak neplatilo, pretože síce mi spevneli brušné svaly a niečo okolo, ale všetko ostatné zmľandravelo. To sa prejavilo tým, že som dokonale preťažil určité partie, ktoré to jedného dňa nevydržali a zatlačili na najslabší prvok v systéme – starú známu poškodenú platničku…

Preto sa hýbte či cvičte stále, aj keď máte doma tú najlepšiu zdravotnú stoličku na svete. Veľa zdravia!

Vložiť komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.